Trutnov Open

Všeobecné informace

Trutnov Open je mezinárodní taneční soutěž pořádaná Českým svazem tanečního sportu ve spolupráci s trutnovským tanečním klubem Bene Dance Art Team. Soutěží se v tancích standardních a latinskoamerických od juniorských kategorií až po dospělé. Za svoji šestnáctiletou historii si soutěž vybudovala renomé jedné z nejlepších tanečních soutěží v České republice. Soutěž se koná vždy na konci sezóny a je tak jakýmsi vrcholem tanečního kalendáře, kam se sjedou nejlepší taneční páry České republiky včetně početného zahraničního zastoupení. Trutnov Open navštěvují každoročně známé tváře z řad vrcholových sportovců a umělců České republiky (olympionici, herci a tanečníci z pořadu StarDance).

V posledních letech se pořadatelům podařilo získat do Trutnova i nejvýznamnější soutěže českého tancování: taneční ligu dospělých a postupovou soutěž třídy A. Ve všech kategoriích se soutěží o věcné ceny i prize money.

V roce 2019 oslaví trutnovský taneční klub BDAT dvacetileté výročí. K tomuto výročí se v rámci Trutnov Openu koná velkolepý galavečer BDAT, během kterého uvidí návštěvníci finálová kola taneční ligy a následným společenským večerem oslavíme toto jubileum.

bdat csts grund mesto-trutnov